יוסי ביטון - בית ספר מקצועי לאיפור

אודות יוסי ביטון

"מאז שאני זוכר את עצמי, האמנות היוותה חלק מהזהות האישית שלי. מתוך מכלול היצירה נמשכתי בטבעיות אל אמנות האיפור. זהו עולם של צבעוניות המעניק ביטוי לאנושיות, לרגשות, להבעה, לרצונות ולביטוי 'האני העצמי'. כאשר האיפור מצטרף למכלול תכונות אנוש אלו, נסגר מעגל בתבנית האדם ונוצרת תחושה של שלמות והארה.
האיפור המקצועי הוא תחום יצירתי אשר מוביל למסע מרהיב ביופיו, תוך שהוא נוגע ברגשות האנשים ומוציא מתוכם את הניצוץ הפנימי. היכולת לגלות את האדם באמצעות מברשת, שתי ידיים וצבעי איפור רב גוניים, מספקת תחושה עילאית וריגוש בכל פעם מחדש".

בשנת 1996 החלה הקריירה האומנותית של יוסי ביטון כמאפר מקצועי בעת שבחר ללמוד בבית הספר הגבוה למקצועות האיפור "Christian Chauveux" שבצרפת, שם הוסמך והוכשר כמדריך לאיפור מקצועי.
כבר אז בלט בכישרונו והועסק כמאפר בטלוויזיה ובהפקות אפנה ברחבי העולם.
משנת 1999 נמנה יוסי ביטון על המאפרים המובילים בארץ בתחום תחרויות היופי, הצגות תיאטרון, הפקות אפנה, איפורי יופי וציורי גוף. יצירותיו זכו להד תקשורתי נרחב ולכותרות ראשיות בעשרות עיתוני אופנה בארץ ובעולם.

במהלך השנים ערך יוסי ביטון מחקרים אישיים בנושא פיזיונומיה (חקר תווי הפנים) ובשנת 2004 הגשים את חלומו והקים את בית הספר למקצועות האיפור. בהתבסס על מחקריו ועל סמך ניסיונו העשיר פיתח שש שיטות איפור ייחודיות, אשר מיושמות ע"י מאפרים רבים בישראל וברחבי העולם. כך מעביר יוסי ביטון את הידע שצבר לדור המאפרים הבא.

מתוך מחויבות עמוקה לתחום, חקר יוסי ביטון במשך 12 שנים את הסטנדרטים של מוצרי האיפור המקצועיים בעולם ואת השפעתם. לבסוף נרקמה בראשו ההחלטה לפתח סדרת מוצרי איפור מקצועיים וחדשניים שייתנו את המענה המושלם לדרישות הקפדניות שהציב לעצמו. ואכן, משנת 2004 עוסק יוסי ביטון, בשיתוף עם כימאים מהטובים בעולם, בתהליך פיתוח פורמולות בלעדיות בעלות רכיבים עמידים המזינים את העור.

לסדרת המוצרים היוקרתית החדשה העניק יוסי ביטון את השם B COSMIC . הבחירה בשם נעשתה לאחר מחשבה רבה ומתוך הבנה כי כולנו יחדיו מהווים חלק בלתי נפרד מהיקום, ובכל אחד מאיתנו טמון יופי ייחודי לו. תפקידו של האיפור הוא לעורר את התת-מודע, להעצים אותו ולגלות את הניצוץ שטמון בתוכנו. החיבור בין העולם הגשמי לעולם הרוחני-הקוסמי, יאפשר לכל אישה פתח אל "האני הפנימי" שלה והיא תתחבר אליו באמצעות יופיו של האיפור.